05320600232
riverpsikolojimerkezi@gmail.com

Hakkımızda

River Psikoloji ve Danışmanlık Merkezi; Bireylerin yaşamış olduğu sorunlar karşısında onların ruhsal yapılarını güçlendirebilmek için seanslar düzenlenmektedir. Sorun tespit edildikten sonra yaşanılan olumsuzlukların oluşmasını hızlandıran etkenler incelenerek tekrar aynı oluşumların meydana gelmemesi için kişilik güçlendirilmektedir. Terapi esnasında bireyin bir yandan bilinçaltını rahatlatması diğer yandan da yaşam yolculuğunda dahada güçlenmesi amaçlanmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Merve Nehir Kurt;

Hatay İli Dörtyol İlçesi doğumludur. İlköğretim ve lise eğitimini Hatay’da tamamlayan Psikolog Nehir Kurt, lisans eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Psikoloji Bölümünde tamamlamış, Yakın Doğu Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programından mezun olmuştur.

Psikolog Merve Nehir Kurt; Adana Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Lefkoşa Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Staj Sürecini Tamamlamıştır.

Psikolog Merve Nehir Kurt; Çocuk Testleri Eğitimi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Aile Çiz Testi, Ağaç Testi, Bir İnsan Çiz Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Porteus Labirent Testi, Alkol ve Madde Bırakma Eğitimleri almış, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimine halen devam etmektedir.

2018 yılında Klinik Psikolog Ünvanı alan Psikolog Merve Nehir Kurt, River Psikoloji ve Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Aile Danışmanlığı, Çocuk Değerlendirme Testi, Çocuk Çizimlerinin Klinik Değerlendirilmesi, Alkol ve Madde bağımlılığı gibi bir çok konuda hizmetler sunmaktadır.